Oleo-Mac Hangi Ülkenindir?

Ocak 5, 2021
27 Okunma

Ülkemizde tarım, ormancılık, bahçecilik ve endüstriyel alanda ürünler üreten Oleo Mac İtalyan Emak grubunun bir markasıdır. Şirketin genel bilgileri ve tarihçesi aşağıdaki gibidir.

Emak , bahçecilik, tarım, ormancılık ve endüstriyel uygulamalar için makine, bileşen ve aksesuarların İtalyan üreticisi ve dağıtıcısıdır. Emak’ın markaları: Efco, Oleo-Mac, Bertolini ve Nibbi’dir.

Emak, her ikisi de 1970’lerden beri Reggio Emilia (İtalya) eyaletinde faaliyet gösteren bahçe ve ormancılık makineleri üretiminde uzmanlaşmış iki şirket olan Oleo-Mac ve Efco’nun birleşmesi ile 1992 yılında kuruldu . İki şirketin üretim ve yönetim kaynaklarının birleşimi, kısa sürede yeni endüstriyel kompleksin uluslararası pazarda rekabetçi bir konuma gelmesine izin verdi.

1996 yılında Emak ISO 9001 sertifikasını aldı ve Haziran 1998’den itibaren Milano Borsası’na kote oldu ve 9 şirketin satın alınmasıyla uluslararası bir grup oluşturdu.

2008 yılında Bertolini SpA’nın satın alınmasının ardından Emak, ürün yelpazesini Bertolini ve Nibbi markaları altında dağıtılan tarım ve bahçe makinelerini içerecek şekilde genişletti . Aynı yıl, yeni benzin mühendisliği modelleri eski modellerin yerini aldı. Örneğin, Efco 137S, Efco 143 ve MT 442 gibi benzinle çalışan testereler daha güçlü ve üretken hale geldi. Uzun süren sıkı çalışma olasılığı için ağırlıkları önemli ölçüde azaltıldı. Ayrıca endişe, yeni bir benzinli çalı tırpanı serisi çıkardı, bunlar Efco Stark 30 TR, Efco Stark 35 IC ve Efco Stark 40 TWIN.

2005 ve 2006 yılları arasında grup, Polonyalı bir distribütör satın alarak ve ABD’deki yan kuruluşunu kurarak uluslararası varlığını genişletti.

2016 yılında EFCO motorlu testerelerin bütçe hattı piyasaya sürüldü, bunlar MTH 510, MTH 560 modelleridir. Bu modeller özellikle düşük ekonomik göstergelere sahip üçüncü dünya ülkeleri için yapılmıştır. Bunlar bir çiftlik serisidir (yerli) ve Çinli üretici Kamo’nun piston sistemlerine ve Çinli üretici Walbro’nun karbüratörlerine sahiptir. Bu testereler orta segmentin plastikten yapılmıştır, bu nedenle sadece ev içi amaçlar için kullanılabilirler. Moldova, Pakistan, Lübnan ve diğerleri gibi ülkelere resmi olarak teslim edildi.

2017 yılında daha gelişmiş ülkeler için yeni modeller üretilmektedir, bunlar profesyonel ve endüstriyel sınıf olan ve ağır şartlarda uzun yükler altında yüksek motor kaynağına sahip olan Efco 149, Efco 154, Efco MT 640 ve MT 770’dir. Halihazırda Burn Right teknolojisine sahip Emak piston sistemlerine ve gaz ekipmanlarında yüksek teknoloji ürünü bir bileşen olan dört kanallı yakıt beslemesi ile donatılmış Walbro 7 serisinin Japon ofisinin karbüratörlerine sahipler.
ilginizi çekebilir

BaByliss Hangi Ülkenin Malıdır?
Amerika
0 shares9 views
Amerika
0 shares9 views

BaByliss Hangi Ülkenin Malıdır?

Erdi - Oca 22, 2021

BaByliss markasının serüveni saç stilisti Lelievre'nin girişimleri ile 1960'larda Fransa'nın Paris şehrinde başlamıştır. Lelievre mesleki tecrübesiyle, saç stilistleri için yapılan ilk bukle maşasını…

Wahl Hangi Ülkenindir?
Amerika
0 shares14 views
Amerika
0 shares14 views

Wahl Hangi Ülkenindir?

Erdi - Oca 21, 2021

Merkezi Amerika'da olan Wahl, Sakal, bıyık, vücut, kulak, burun ve kaş düzelticiler gibi kişisel bakım ürünleri üretmektedir. Bunların yanı sıra…

Energizer Hangi Ülkenin?
Amerika
0 shares10 views
Amerika
0 shares10 views

Energizer Hangi Ülkenin?

Erdi - Oca 19, 2021

Pilleri tanıdığımız Energizer Markası, 1896 yılında Amerika'nın  Missouri eyaletinin St. Louis şehrinde kurulmuştur. Şirketin şuan da pil üretimi ve otomotiv bakımı…

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.